Menu
Alışveriş Sepetim
Farklı Hediye Seçenekleri ile Protein Pazarı !

Sık Sorulan Sorular

Proteinpazari.com.tr 2014 yılında kurulan Heracles Supplement kuruluşu aynı zamanda bu tarihten itibaren sporcu gıdaları alanında tüketicileri Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markaları ile buluşturan, Türkiye’nin bu alanda en büyük e-ticaret platformudur.

Sitemize üye olmak ücretsizdir. Sipariş verebilmek, indirim, kampanya ve promosyonlardan haberdar olmak ve sizlere sunmuş olduğumuz avantajlardan faydalanabilmek için hemen üye olabilirsiniz.

Proteinpazari.com.tr kurulduğu günden bu yana internet odaklı bir perakende satış firması olmasının yanında aynı zamanda fiziksel mağazaları ile de müşterilerine hizmet vermektedir. Şu anda Eskişehir'de yer alan 2 adet mağazası ile tüketicilerin hizmetindedir.

Proteinpazari.com.tr satışını gerçekleştirdiği tüm ürünleri resmi Türkiye ithalatçılardan temin etmekte olup, tüm ürünlerin gerçek menşeilerinden tedarik edilmesine özen göstermektedir. Kurulduğu günden bu yana Proteinpazari.com.tr sattığı her ürünle ilgili müşterilerden gelen potansiyel yorum ve şikayetleri en iyi şekilde cevaplamaya çalışmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’ne ithal edilen sporcu gıdaları ürünlerinde bandrol uygulaması gibi bir uygulama bulunmamaktadır. Satışını gerçekleştirdiğimiz tüm ürünler T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından konulan kural ve kanunlara uygun olarak ithal edilmektedir.

Sipariş verirken yaşadığınız tüm sorunlarla ilgili olarak bize Türkiye’nin her yerinden 0850 303 3182 numaralı müşteri destek hattımızdan veya destek@proteinpazari.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

Proteinpazari.com.tr üzerinden vereceğiniz siparişlerde “kapıda nakit” veya “kapıda kredi kartı” ile ödeme opsiyonlarından birini seçmeniz durumunda siparişinize herhangi bir ekstra kapıda tahsilat ücreti eklenmemektedir. 
Evet. %5’lik havale indirimi internet sitemizde satışa sunulan tüm ürünler için geçerli olup KDV dahil satış fiyatı üzerinden uygulanmaktadır. Havale indirimli siparişinizin kargoya verilmesi için %5 indirim sonrası tutarın net (herhangi bir komisyon düşülmeden) banka hesaplarımıza havale veya EFT yolu ile gönderilmesi gerekmektedir.
Çalıştığımız kargo şirketleri Cumartesi günleri de çalıştığı için Cumartesi günü saat 13:00’dan önce verilen siparişleriniz Cumartesi günü kargoya teslim edilecektir. Kargo şirketleri Pazar günü çalışmadıkları için ise Pazar günü verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilecektir.

Ürünler firmamıza direkt olarak hiç bir süreçte açılmadan gelip aynı şekilde açılmadan müşterilerimize gönderilmektedir. Dış kapağının etrafında açılmadığına dair plastik olan ürünlerde bile jelatinin tam yapışmadığını görebilirsiniz. Bunun sebebi yapıştırıcı maddenin. sağlık açısından herhangi bir risk teşkil etmemesi için minimum miktarda veya hiç kullanılmamasıdır.

Menşei ABD olan birçok markada kapağın altında herhangi bir koruyucu kağıt ya da jelatin bulunmaması üretim standartları gereği normal bir durumdur.

Menşei Avrupa olan ürünlerde ise kapağın altında bulunan kağıt ya da jelatin pres yöntemi ile makineler tarafından kapatılmaktadır. Ayrıca kağıt ya da jelatinin yapışkanlık etkisi zaman ile zayıflamaktadır. Avrupa'daki diğer kullanılan bir yöntem ise kapak açıldığı zaman jelatinin beraberinde kısmen çıkmasıdır. Yapışkanların sağlık açısından sorun yaratmaması için yakın zamanda Avrupa'nın da jelatin veya kağıt kullanımının da sona ermesi öngörülmektedir.

Ürün etiketlerinin üzerindeki bantların sebebi T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Etiket Tebliği kapsamında Tüketiciye korumak adına gümrükte zorunlu tutulan bir işlemdir.

Süreç aşağıdaki şekilde işler:

 1. Yurt dışından ithal edilen ürünler gümrüğe kadar orijinal etiketi ile gelirler
 2. Ürünler gümrüğe gelince, gümrük memurları Etiket Tebliği’ne uygunluğunu kontrol eder
 3. Gümrük memuraları, ürünlerin Etiket Tebliği’ne uygun olması için talimat verir ve resmi ithalatçı firmalarının görevlileri tarafından kapatılmalar yapılır. Örneğin;
  • Kaslı Erkek Silüeti
   • Gümrük memuru bunun kapatılmasını isteyebilir
   • Gerekçe:  ''Bu ürünü kullanan herkes bu silüetteki vücuda ulaşamaz''
  • Muscle, Monster vb. yazılar
   • Gümrük memuru yazının tamamımın veya bir parçasının kapatılmasını isteyebilir
   • Gerekçe: ''Monster kelimesi Türkçe'de canavar demek" bu ürünü kullanan kişi canavar gibi olmayacak
  • Kapatmaların, veya tüm etiketi baştan basma zorunluluğunun asıl sebebi ürünlerin üzerindeki yazıların müşteriyi yanlış yönlendirmemesi içindir
 4. Gümrük Memuru değişikliklerin kontrolünü sağlar ve ürünleri serbest bırakır

Proteinpazari.com.tr’den satın aldığınız ürünlerin hepsi %100 orijinaldir. Ürünlerin üzerinde gerek T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onayı ve izin numaraları, gerekse üretici firmanın ürüne dair barkod ve lot numaraları yer almaktadır.

Kredi kartı bilgileri e-ticarette ödeme altyapıları için kritik öneme sahip güvenlik standardı olan PCI-DSS sertifikalı sunucularda %100 güvenlik saklanmaktadır. Aynı zamanda 256 Bit şifreleme ile Proteinpazari.com.tr korunmaktadır.


Abone ol & Kazan, sayfamıza abone olarak belirli ürünlerde veya tüm ürünlerde belirli zamanlarda indirim kazanma hakkına sahip olabilirsiniz. Proteinpazari.com.tr'ye üye olarak, yeni gelen ürünlerden, indirime giren ürünlerden veya kampanyalarımızdan anlık olarak haberdar olabilirsiniz.